5 ключів до ефективного вивчення мови.
Як досягти необхідного та бажаного результату у вивченні англійської з найменшою витратою часу та зусиль?
Ключ 1. Наявність мети.
Поставте перед собою одну з таких можливих цілей
- скласти іспит
- влаштуватися на бажану роботу до певної дати
- пройти рівень за 4-5 місяців
- вийти на наступний рівень через 4-5 місяців
Якщо у вас є мета, ви стаєте організованішим і зосередженим. Крім цього, у ваших діях спостерігається більше чіткості та самовіддачі. Цінні якості для мотивації. Мета повинна містити тимчасові, кількісні та якісні характеристики. Наприклад, 4-5 місяців, певна кількість правил, слів, новий рівень розуміння та володіння мовою.
Ключ 2. Рівномірний розподіл уваги/баланс.
Приділяйте рівномірну увагу чотирьом видам мовної активності кожному занятті (говоренню, аудіювання, читання і письма). Мова вивчається у комплексі всіх аспектів прояви. Тільки в цьому випадку, з великою ймовірністю, ви ніколи не дізнаєтеся, що таке мовний бар'єр. Якщо ж ви займатиметеся чимось одним, це вірний шлях до майбутнього мовного бар'єра, який ви самі вирощування зі старту і з яким буде ой як не просто розібратися пізніше. Про мовний бар'єр напишу окрему статтю.
Ключ 3. Виконуйте всі домашні завдання.
В умовах нестачі практики (буквально одиниці мають можливість повноцінно і щодня практикуватися в мові з англомовною аудиторією), домашні завдання це знахідка, це цінні додаткові дві години практики. Просто побувати на заняття мало, навіть якщо ви активно попрацювали.Суть питання в тому, що є дві великі різниці в мірі вашої мовної впевненості, коли викладач у вас поруч напохваті та коли викладача немає. За допомогою домашніх завдань ви вчитеся вирішувати мовні завдання самостійно, що дасть вам почуття впевненості та незалежності у майбутньому.
Ключ 4. Додаткові матеріали.
Найефективніший спосіб вивчати мову – це комбінований підхід із, з одного боку, структурованої програми та з іншого боку, будь-якими додатковими, цікавими особисто для вас, матеріалами. Книги, фільми, пісні, подкасти. Найцінніше – це читання книг. Ефект набагато вище, ніж від інших джерел, але вирішувати вам. Як правильно вибирати художню літературу, напишу ще одну статтю. Щоб додаткові матеріали спрацювали, потрібно не лише їх знайти/завантажити, а й опрацювати. На жаль, не просто так пишу про очевидне.
Ключ 5. Не форсуйте події.
При грамотному, компетентному та головному відповідальному підході, ви досить швидко побачите з чесністю, що є насправді вивчення мови. Різні рекламні посилки, що обіцяють миттєвий ефект, втратить свою силу. Залишаєтеся тільки ви та розуміння своїх можливостей, що за два місяці мову не вивчити. Ні найдорожчий викладач, ні найкраща методика не зроблять дива. (Може в майбутньому, коли алгоритми роботи нашого мозку еволюційно кардинально зміняться, і ми навчимося обробляти інформацію по-іншому, але не зараз. Я особисто чекаю цього прориву від психологів, лінгвістів і всіх, хто працює над цим питанням.)
Це гра в довгу. Перше, що потрібно зробити, навчитися отримувати задоволення від процесу. Подобається, буде і все інше. Так це і працює!
Авторка статті: Галина Бережна
389